Żylaki nóg - skąd się biorą i jak wygląda ich leczenie?

Świeżo pojawiające się żylaki wydają się niegroźne. Początkowo niepokój wzbudza tylko aspekt estetyczny, lecz mimo to nie należy bagatelizować tego problemu.

Skąd biorą się żylaki nóg?

Główną rolę w procesie prawidłowego przepływu krwi odgrywają sprawne zastawki. Znajdują się one wewnątrz żył. Ich działanie sprawia, że krew nie zalega w żyłach oraz nie cofa się. Dzięki temu nie powoduje to obrzęków czy wzrostu ciśnienia wewnątrz naczynia. Gdy zastawki działają nieprawidłowo, dochodzi do powstawania żylaków.

Jakie są metody leczenia żylaków?

Klinika Genesis oferuje nowoczesne rozwiązania w walce z żylakami. Jedną z metod leczenia jest system zamykania żylaków VenaSeal. Jest to nowatorska procedura wewnątrznaczyniowa, potocznie nazywana klejeniem żylaków. Dodatkowo w ofercie klinik znajdziemy, równie skuteczną, metodę laserowego usuwania żylaków o nazwie ELVeS 1470nm. 

VenaSeal — na czym polega?

Nowoczesny zabieg klejenia żył VENASEAL polega na wprowadzeniu do światła żyły specjalnego systemu, odpowiednio zamykającego żyłę. Podczas tego metody nie dochodzi do cięcia skóry. Stopniowe wpuszczanie kleju do żylakowato zmienionego naczynia jest bezbolesne. Zasklepienie niewydolnego pnia żylnego przy tej metodzie jest wysoce precyzyjne i kontrolowane.

Zalety płynące z wykorzystania metody klejenia żylaków to:

  • niemal stuprocentowa skuteczność, bez względu na wielkość żylaków
  • w okresie pooperacyjnym nie trzeba nosić pończoch przeciwżylakowych
  • możliwość przeprowadzania procedury w okresie letnim
  • brak stosowania tumescencyjnego znieczulenia
  • zabieg może być przeprowadzany u pacjentów cierpiących na niewydolność tętniczą, obrzęki limfatyczne i tłuszczowe, uczulonych na materiały stosowane do produkcji wyrobów kompresyjnych oraz u osób z wysokimi wartościami BMI.

ELVeS 1470 nm — na czym polega?

Technologia ELVeS 1470 nm polega na wprowadzeniu włókna lasera do zmienionej przez żylak żyły i zamknięciu jej. Zabieg jest małoinwazyjny, a podczas jego przeprowadzania wykorzystywany jest laser nowej generacji o długości fali 1470 nm. Dzięki temu otaczające żyłę tkanki są bezpieczne, a sam zabieg spotyka się z mniejszą ilością ograniczeń. Dzięki tej metodzie możliwe jest wyłączenie z krążenia naczynia żylnego, które jest niewydolne.

Przy tej metodzie zastosowanie lasera posiada następujące korzyści:

  • możliwość leczenia żylaków nawrotowych
  • eliminowanie niewydolnych i poszerzonych perforatorów w przypadku pacjentów z nie gojącymi się owrzodzeniami żylnymi na podudziach
  • likwidacja względnie wąskich żylaków
  • zamykanie znacznie poszerzonych pni żylnych.

Dodatkowo, podobnie jak przy wykorzystaniu metody klejenia żylaków pacjent od razu po zabiegu może udać się do domu. Procedura jest bezbolesna, występuje brak jakichkolwiek cięć skóry, czas trwania i rekonwalescencji jest krótki. Oba sposoby leczenia są wysoce skuteczne. Występuje niskie ryzyko przebarwień i wybroczyn oraz możliwość przeprowadzenia zabiegu jednocześnie na dwóch nogach.

Pacjentom cierpiącym na problemy natury naczyń krwionośnych, oferujemy bezbolesne i komfortowe usuwanie żylaków w Genesis Clinic, bez konieczności hospitalizacji i zabiegów operacyjnych. W trosce o zadowolenie klienta stosowane metody są innowacyjne, sprawdzone, a także bardzo skuteczne.

No thoughts on “Żylaki nóg - skąd się biorą i jak wygląda ich leczenie?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica