Słowo i myśl

Jak radzić sobie z napadami złości?

Każdemu z nas na pewno chociaż raz zdarzyło się zdenerwować. Choć sam fakt, że coś lub ktoś mogło wywołać w nas taką emocję, niekoniecznie musi od razu oznaczać coś złego, to jednak warto uważać, aby nie wymknęło się to poza naszą kontrolę ze szkodą dla innych. Niekontrolowana i długo tłumiona wewnątrz siebie złość, mogłaby spowodować, że przerodziłaby się ona w agresję, a do tego raczej nikt nie chciałby doprowadzić. Jak więc zapanować nad złością, w szczególności gdy ona się pojawi nagle?

Zaburzenia integracji sensorycznej

O zaburzeniach integracji sensorycznej (SI) możemy mówić, gdy układ nerwowy organizuje bodźce zmysłowe w nieprawidłowy sposób. Dysfunkcje te mogą obejmować następujące systemy: czuciowy, wzrokowy, słuchowy, węchowy, smakowy a także zmysł równowagi. Zaburzenia SI objawiają się w dwojaki sposób: zarówno wzmożona jak i obniżona wrażliwością na niektóre bodźce oraz wzmożonym bądź obniżonym poziomem aktywności. Jak dokładnie wyglądają zaburzenia SI oraz przyczyny ich powstawania?

Wypożyczalnia sprzętu medycznego - PATRONUS

Jakie są zalety wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego?

Niezależnie od wieku, każdy z nas narażony jest na różnego rodzaju kontuzje. Niezbędnym w tego rodzaju sytuacjach, jest sprzęt rehabilitacyjny, które odpowiednio dopasowany do specyfiki urazu, potrafi wpłynąć na jakość i czas rehabilitacji. Jednakże, jego cena jest niestety często dla wielu zbyt wysoka, przez co nie każdy ma możliwość zdecydowania się na tego rodzaju pomoc. Nowy sprzęt rehabilitacyjny jest uzależniony of funkcjonalności i zastosowania technicznego, natomiast trzeba mieć na uwadze to, że jest to koszt w wysokości od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdarzają się również przypadki, gdzie zakup nowego sprzętu medycznego jest po prostu nieopłacalny, z uwagi na krótkoterminowy charakter rehabilitacji. W takiej sytuacji, warto się zwrócić do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. 

Komora hiperbaryczna dla aktywnych

Podstawowa funkcja tlenu, dzięki któremu możliwe jest oddychanie znana jest każdemu, jednak to nie jedyna rola jaką pełni w organizmie ten pierwiastek. Doskonale wiedzą to sportowcy, którzy dążąc do perfekcji często doprowadzają swój organizm do granic wytrzymałości. Chcąc zrekompensować swojemu ciału deficyt tlenowy wykorzystują do tego tlenoterapię w komorze hiperbarycznej.

Gala Oscarów 2021

Gala rozdania Oscarów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla osób z branży filmowej, na którą składają się zarówno aktorzy i aktorki, reżyserzy, scenarzyści, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, oświetleniowcy - całe zaplecze techniczne, także styliści, makijażyści, fryzjerzy oraz producenci, lektorzy, tłumacze, dystrybutorzy i osoby związane z marketingiem i promocją.

Czy depresja jest zagrożeniem?

Wszelkiego typu problemy psychiczne uchodzą niestety w naszym społeczeństwie za temat tabu. Są to rzeczy, o których raczej się nie mówi, a gdy już taki temat pojawi się w międzyludzkich rozmowach, to nagle każdy udaje, że nie ma z nim nic wspólnego. Nie zmienia to jednak faktu, że coraz większa ilość ludzi cierpi na depresję. Można powiedzieć, że szeroko pojęta depresja i stany lękowe, są już praktycznie chorobą cywilizacyjną. Można też spierać się na temat tego, co jest powodem takiego stanu rzeczy. Stale rosnąca liczba ludzkości na planecie oraz niezatrzymany pęd do rozwoju powodują, że każdy człowiek z osobna czuje się mniej potrzebny i mniej zdatny do rywalizowania z innymi w tym całym wyścigu szczurów.

© Venomedica