Korekta odstąjacych uszu w Derm Estetyka Medycyna Estetyczna

Korekta odstających uszu - gdzie najlepiej ją wykonać?

Chirurgia plastyczna, w tym również korekcja uszu, jest wybawieniem dla wszystkich, którzy od wielu lat zmagają się z różnego rodzaju kompleksami. To, jak postrzegamy siebie, zależy m.in. od cech charakteru. Dla jednych bowiem duże, odstające uszy będą wyłącznie cechą charakterystyczną, dla innych powodem do wstydu, utrudniającym kontakty towarzyskie. Na szczęście dzisiaj można pozbyć się tego problemu szybko i bezpiecznie. Czym jest otoplastyka i kto może przeprowadzić zabieg?

hematopoeza

Czym jest Hematopoeza?

Hematopoeza jest to produkcja wszystkich składników komórkowych zarówno krwi jak i osocza. Występuje w układzie krwiotwórczym. Obejmuje takie narządy i tkanki jak: szpik kostny, śledzionę i wątrobę. Inna jej nazwa to hemocytopoeza lub hemopoeza. Jest to proces, który zaczyna się już we wczesnym rozwoju zarodka, w pierwszych tygodniach rozwoju embrionalnego i trwa przez całe życie człowieka. Wszystkie komórki krwi i osocza rozwijają się z ich odmiany macierzystej i mogą rozwinąć się w dowolną komórkę. 

wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus-med

Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu? - sklep medyczny Patronus-med

Niski poziom wysycenia krwi tlenem jest szczególnie niebezpieczny dla życia i zdrowia pacjentów zmagających się z chorobami płuc, układu krążenia oraz cierpiącymi na nowotwory. Dlatego też w terapii schorzeń, w których obserwuje się spadek wydolności płuc, stosuje się urządzenia medyczne, takie jak koncentratory tlenu

zatorowość płucna

Zatorowość płucna ICD-10 - co powinieneś wiedzieć o tej chorobie?

Zatorowość płucna polega na wystąpieniu zatoru, którego skutkiem jest nagłe zatkanie światła tętnic płucnych. Pierwsze objawy i szybkość ich nasilenia zależy głównie od tego w jakim rejonie płuc przestaje dopływać krew. Głównym objawem zatorowości płuc jest nagłe wystąpienie duszności, przyspieszony oddech, nadmierna potliwość, a także przyspieszenie bicia serca. Osoba, którą dotknęła zatorowość płucna staje się niespokojna i odczuwa silny lęk. Może również skarżyć się na ból w klatce piersiowej, który jest zlokalizowany po jednej stronie. Ból ten może promieniować i być odczuwalny w plecach, ramionach, a także wywoływać ból brzucha.

Usuwanie zmarszczek botoksem - Derm Estetyka Gdynia

Sprawdzony i skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek na czole

Zmarszczki na czole, pojawiające się wraz z upływem wieku, to problem, który dotyczy znacznej części społeczeństwa. Są one objawem starzenia się skóry, którego nie sposób uniknąć. Zmarszczki tworzą na czole sieć pionowych i poziomych kresek, determinując niekiedy postrzeganie danej osoby jako surowej, poważnej i starszej, niż wskazuje na to rzeczywisty wiek. Zmarszczki mimiczne, będące efektem nieustannej pracy mięśni twarzy, pojawiają się również u młodych osób. Współcześnie istnieje jednak wiele skutecznych sposobów, by nie tylko zapobiegać ich pojawieniu się, ale również i usunąć już istniejące w szybki, a zarazem bezpieczny sposób.

Słowo i myśl

Jak radzić sobie z napadami złości?

Każdemu z nas na pewno chociaż raz zdarzyło się zdenerwować. Choć sam fakt, że coś lub ktoś mogło wywołać w nas taką emocję, niekoniecznie musi od razu oznaczać coś złego, to jednak warto uważać, aby nie wymknęło się to poza naszą kontrolę ze szkodą dla innych. Niekontrolowana i długo tłumiona wewnątrz siebie złość, mogłaby spowodować, że przerodziłaby się ona w agresję, a do tego raczej nikt nie chciałby doprowadzić. Jak więc zapanować nad złością, w szczególności gdy ona się pojawi nagle?

Blog medyczny

Jak dbać o swoje zdrowie psychiczne?

Dbanie o zdrowie psychiczne często traktowane jest po macoszemu i zaniedbywane. Zdarza się, że w natłoku codziennych obowiązków i ulegając zawrotnemu tempu życia współczesności, dbanie o zdrowie psychiczne schodzi na dalszy plan. Nie ma się zresztą czemu dziwić - dbanie o siebie bywa bardzo często błędnie łączone z estetycznym wyglądem, schludnym ubiorem czy mieszczącą się w normie wagą. Jak zatem przestać koncentrować się wyłącznie na samopoczuciu fizycznym i zacząć zwracać większą uwagę na to, co kłębi się w głowie?

leczenie helicobacter pylori

Nieprzyjemny zapach z ust? To może być objaw obecności bakterii Helicobacter Pylori!

Zastanawiasz się co jest przyczyną nieświeżego oddechu? Czemu problem powraca nawet po dokładnej higienie jamy ustnej? Regularne szczotkowanie zębów, brak w diecie produktów, które mogłyby przyczynić się do problemu nieświeżego oddechu, a problem nadal Cię nie opuszcza? To heliotoza - utrzymywanie się nieświeżego zapachu z gardła i ust. Czasem jest objawem poważnych chorób. Przyczyną tego stanu może być zakażenie bakteryjne, bakterią zwaną Helicobacter pylori

Wypożyczalnia sprzętu medycznego - PATRONUS

Jakie są zalety wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego?

Niezależnie od wieku, każdy z nas narażony jest na różnego rodzaju kontuzje. Niezbędnym w tego rodzaju sytuacjach, jest sprzęt rehabilitacyjny, które odpowiednio dopasowany do specyfiki urazu, potrafi wpłynąć na jakość i czas rehabilitacji. Jednakże, jego cena jest niestety często dla wielu zbyt wysoka, przez co nie każdy ma możliwość zdecydowania się na tego rodzaju pomoc. Nowy sprzęt rehabilitacyjny jest uzależniony of funkcjonalności i zastosowania technicznego, natomiast trzeba mieć na uwadze to, że jest to koszt w wysokości od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdarzają się również przypadki, gdzie zakup nowego sprzętu medycznego jest po prostu nieopłacalny, z uwagi na krótkoterminowy charakter rehabilitacji. W takiej sytuacji, warto się zwrócić do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. 

© Venomedica