Korekta uszu - rodzaje zabiegów, wskazania i powikłania

Problem odstających lub niekształtnych uszu może dotyczyć każdego człowieka. Zbyt duża małżowina, mało rozwinięta lub odstająca tkanka znacznie wpływa na wygląd, estetykę oraz samopoczucie i samo postrzeganie. Dla osób borykających się z problemem odstających uszu, ówczesna medycyna proponuje wiele rozwiązań i zabiegów. Na czym polega korekta uszu? Czy zabieg liftingu jest bolesny? Jakie są efekty korekty? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, dotyczące zabiegu jakim jest korekta uszu, znajdziemy na wielu serwisach branżowych, należących do klinik medycyny estetycznej takich jak Derm-Estetyka, mieszcząca się w Gdyni.

Na czym polega zabieg na odstające uszy?

Plastyka uszu polega na wycięciu nadmiernej ilości skóry zza okolic małżowiny usznej, a następnie wymodelowaniu chrząstek. Chirurg tworzy nowe zagłębienie uszne - załamanie chrząstki i zakłada szwy podskórne, które pozostają na zawsze. Niekiedy, podczas zabiegu, za pomocą szwów przymocowuje się muszlę ucha do czaszki. W innych przypadkach możliwe jest również wycięcie fragmentu chrząstki z muszli, dzięki czemu zostaje zmniejszona nadmierna wypukłość. Po zabiegu zostaje niewielka blizna pomiędzy uchem, a czaszką.

Zabiegi korekty uszu mogą być również związane z:

  • usunięciem guzka Darwina,
  • mikrocji i anocjii - niewykształceniu lub braku niektórych struktur,
  • zwinięcia małżowiny usznej,
  • korekta kształtu i wielkości.

Korekta uszu - czy boli?

Zabiegi korekty uszu wykonywanie w ogólnym znieczuleniu. Sam zabieg jest bezbolesny, a pacjent nic nie czuje. W większości przypadków pacjent zostaje uśpiony i budzi się dopiero po zakończeniu operacji. Ból może pojawić się po zabiegu, kiedy przestaje działać znieczulenie. Dyskomfort i cierpienie może być odczuwalne przy ruchach mięśniami czaszki, jak również podczas ruchu głową czy szyją. Dolegliwości mogą być łagodzone różnorakimi środkami przeciwbólowymi, jak również odpowiednią higieną i postępowaniem po zabiegowym.

Czy zabieg korekty uszu jest groźny?

Zabieg plastyki uszu jest bezpieczny, a powikłania po zabiegowe rzadkie i niegroźne. Do najczęstszych zjawisk występujących po operacji zalicza się infekcje lokalne w miejscu szycia ucha czy infekcje obejmujące część chrzęstną. Do poważniejszych zagrożeń można zaliczyć obumieranie skóry, utworzenie się bliznowca lub powstanie blizny przyrosłej. Bardzo rzadkim zjawiskiem jest pooperacyjne deformacja, w której przypadku zalecana jest kolejna operacja.

No thoughts on “Korekta uszu - rodzaje zabiegów, wskazania i powikłania”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica