Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu? - sklep medyczny Patronus-med

Niski poziom wysycenia krwi tlenem jest szczególnie niebezpieczny dla życia i zdrowia pacjentów zmagających się z chorobami płuc, układu krążenia oraz cierpiącymi na nowotwory. Dlatego też w terapii schorzeń, w których obserwuje się spadek wydolności płuc, stosuje się urządzenia medyczne, takie jak koncentratory tlenu

internetowa wypożyczalnia sprzętu medycznego

Czym są koncentratory tlenu?

Mechanizm działania koncentratora tlenu polega na pobieraniu powietrza, a następnie odseparowania z niego tlenu. Na skutek tego procesu pacjentowi, podłączonemu do urządzenia za pomocą maski lub wąsów tlenowych, podawany jest niezbędny, skoncentrowany tlen. Poprawa samopoczucia chorego następuje w krótkim czasie po zaaplikowaniu tlenoterapii, której czas trwania ustala lekarz.

Wśród dostępnych urządzeń koncentrujących tlen można wyróżnić ich dwa rodzaje, a mianowicie koncentratory przenośne zasilane przez baterie oraz stacjonarne modele znajdujące zastosowanie w domu lub placówce medycznej. Należy zauważyć fakt, że koncentratory tlenu stacjonarne mają lepsze parametry pracy i szerszy zakres działania.

Kto korzysta z koncentratorów tlenu?

Urządzenia, które ułatwiają pobieranie tlenu z powietrza, mają za zadanie poprawić komfort oddychania osób chorych, które są szczególnie narażone na niski poziom saturacji krwi. Dotyczy to pacjentów dotkniętych chorobami kardiologicznymi, onkologicznymi oraz chorobami układu oddechowego.

Tlenoterapia jest stosowana także w szerszym zakresie działań medycznych, szczególnie w rehabilitacji osób będących po przebiegu operacji oraz zabiegów medycznych. Koncentratory tlenu poprawiają także komfort życia alergików oraz osób cierpiących na depresję.

Koncentrator tlenu - kupno czy wypożyczenie

Zakup urządzenia koncentrującego tlen jest to duży wydatek dla pacjentów, dlatego też istnieją sklepy, które zajmują się nie tylko sprzedażą, ale także wynajmowaniem koncentratorów tlenu.

Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu? Sklep medyczny Patronus - med jest specjalistycznym sklepem, który oferuje sprzedaż oraz wynajem sprzętu medycznego renomowanych producentów. W jego ofercie handlowej odnaleźć można zróżnicowany sprzęt rehabilitacyjny oraz medyczny, taki jak koncentratory medyczne przenośne lub stacjonarne. Wyróżniamy kilka z nich: 

No thoughts on “Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu? - sklep medyczny Patronus-med”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica