Gala Oscarów 2021

Gala rozdania Oscarów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla osób z branży filmowej, na którą składają się zarówno aktorzy i aktorki, reżyserzy, scenarzyści, scenografowie, montażyści, dźwiękowcy, oświetleniowcy - całe zaplecze techniczne, także styliści, makijażyści, fryzjerzy oraz producenci, lektorzy, tłumacze, dystrybutorzy i osoby związane z marketingiem i promocją.

Rozdanie Oscarów 2021

Filmowe wydarzenie roku 

To także bardzo ważny wieczór dla krytyków filmowych i po prostu fanów kina, którzy niecierpliwie czekają na ogłoszenie werdyktów. Rok 2020 mocno namieszał także i w tej branży. Wiele produkcji filmowych musiało przesunąć swoje premiery kinowe; inne z kolei, będące jeszcze w trakcie zdjęć, miały opóźnienia spowodowane czasowym wstrzymaniem prac nad filmem. To wszystko spowodowało, że na pewno wyjątkowo mniej niż zwykle odbyło się premier kinowych. Jednak niektórym produkcjom udało się dojść do skutku, dzięki czemu nawet tak wyjątkowy rok dał nam nieco nowości ze świata filmu.

Tegoroczna Gala Oscarów odbyła się 25 kwietnia w Teatrze Dolby w Hollywood oraz na historycznej stacji kolejowej Union Station. Organizatorom wydarzenia bardzo zależało, aby ten wyjątkowy wieczór zorganizować w jak najbardziej tradycyjnej formie, jednak musiano brać pod uwagę trwającą wciąż pandemię koronawirusa. Rozdanie nagród udało się zatem przeprowadzić w formie stacjonarnej, jednak bez udziału publiczności.

Kto zdobył statuetkę?

Tegoroczni zwycięzcy w najważniejszych kategoriach to:

  • Statuetka za najlepszy film otrzymał "Nomadland", przedstawiający historię kobiety, która po stracie męża, pracy i domu, postanowiła wieść życia nomada.
  • Chloé Zhao, reżyserka filmu "Nomadland" otrzymała statuetkę za reżyserię.
  • Najlepszą aktorką pierwszoplanową okazała się Frances McDormand (za rolę w filmie "Nomadland"), z kolei najlepszym aktorem pierwszoplanowym mianowano Anthonego Hopkinsa za rolę w filmie "Ojciec".
  • Najlepszym filmem międzynarodowym mianowano duńską produkcję "Na rauszu".
  • Statuetkę za najlepszą rolę drugoplanową kobiecą wręczono Olivii Colman za rolę w filmie "Ojciec", z kolei za rolę męską Danielowi Kaluuya za rolę w filmie "Judas and the Black Messiah".
  • Najlepszym filmem animowanym okazał się "Soul" studia Pixar. Najlepszym filmem krótkometrażowym dokument zatytułowany "Two Distant Strangers", z kolei krótkometrażową animacją produkcja "Jakby coś, kocham was".

Gala rozdania nagród filmowych

Dla fanów kina rok ubiegły na pewno był inny niż zwykle, także sama gala rozdania tak ważnych wyróżnień dla ludzi ze świata filmu odbyła się nieco w cieniu trwającej wciąż pandemii. Można odnieść wrażenie, że w tym roku media nieco mniej interesowały się Galą Oscarów, która zresztą odbyła się wyjątkowo później niż zazwyczaj. Jak widać jednak, powstały produkcje warte uhonorowania i wyróżnienia, które warto obejrzeć.

No thoughts on “Gala Oscarów 2021”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica