Problem z włosami - co zrobić?

Kobiety i mężczyźni poświęcają dużą uwagę swojemu wyglądowi, zazwyczaj chcemy prezentować się doskonale podczas uroczystości czy ważnych wydarzeń, ale też w pracy i na co dzień. Pielęgnujemy naszą skórę, paznokcie, chcemy mieć gęste włosy, dlatego ogarnia nas panika, kiedy zaczynają wypadać. Dobrze jest zrozumieć dlaczego tak się dzieje. Poszukanie przyczyny takiego stanu rzeczy może być kluczowe w wyleczeniu tej dolegliwości, która może być dosyć uciążliwa. 

kobieta z pięknymi włosami

Problem z wypadaniem włosów

Trzeba wiedzieć, że każdego dnia może wypaść nawet około 100 włosów. Ważne jest, żeby podchodzić z rozsądkiem do wypadających włosów. Jeżeli czujemy, że mamy ich coraz mniej i nie widzimy odrastających małych meszków włosowych, może pora, aby udać się do trychologa, który określi czego brakuje naszym włosom, jakie witaminy powinniśmy przyjmować oraz jak się odżywiać i jak pielęgnować skórę głowy. Stan skóry głowy jest kluczowy, jeżeli wydziela się odpowiednia ilość łoju, cebulki włosowe będą dobrze odżywione. Wypadanie włosów może być uciążliwe i kłopotliwe, ale także rodzi nie ładny efekt. Szczególnie mężczyźni zaczynają łysieć po 40 i 50 roku życia z powodu zbyt dużej ilości testosteronu. Jednak kobiety również zmagają się z tym problemem. 

Wizyta u trychologa

Dobrze jest pójść do lekarza od włosów, fachowo nazywanego trychologiem, który ustali przyczyny dręczących nas dolegliwości i wskaże jakie witaminy oraz suplementy diety należy przyjmować. Może się okazać, że zaleci nam regularne picie pokrzywy, która ma bardzo dużo cennych związków dla naszego organizmu. Nie tylko włosy jej potrzebują, ale całe nasze ciało. Paznokcie również podziękują nam za to, że zadbaliśmy o to, żeby jeść to, co zdrowe. Wiele cennych informacji na temat trychologii, możemy dowiedzieć się ze strony jednego z gabinetów medycyny estetycznej: https://derm-estetyka.pl/klinika-wlosa.html, który szczegółowo opisuje kiedy tak na prawdę możemy mieć problem z włosami.

trichoskopia w Derm-Estetyka

Zdrowa dieta czy suplementacja?

Niektórzy naturalnie mają dość sporo włosów i nie martwią się, kiedy zaczynają one wypadać. Inni mają włosów niewiele dlatego chcą szczególnie zadbać o te, które już posiadają i nie chcą narażać się na dodatkowe straty. Dobrze jest pielęgnować włosy naturalnymi metodami, ale czasami trzeba sięgnąć po suplementację i środki farmakologiczne. Szczególnie kiedy już wszystkie inne metody zawiodły i czujemy, że musimy brać coś o mocniejszym działaniu. 

Pielęgnacja włosów

Dobrze jest również od czasu do czasu nałożyć na włosy pielęgnacyjne maski, które ich nie obciążają, ale wręcz przeciwnie sprawią, że będą gładkie i lśniące. Dobre efekty przynosi kompres z siemienia lnianego czy żółtka. Jest mnóstwo sposobów na to, aby przywrócić włosom ich naturalny blask trzeba jednak pamiętać o tym, że trwale uszkodzone czy rozdwojone włosy nie będą nagle zdrowe. Trzeba po prostu obciąć końcówki, nawet jeśli okaże się, że musimy obciąć około 20 cm, warto to zrobić, żeby odzyskały swój zdrowy wygląd. Staną się wtedy od razu lepsze i też zaczną szybciej rosnąć. Odniesiemy więc z tego liczne korzyści. Efekt będzie widoczny od razu. Czasem warto poświęcić kilka lat zapuszczania włosów, ponieważ jeśli nie są one zdrowe to ich zapuszczanie nie ma najmniejszego sensu.

No thoughts on “Problem z włosami - co zrobić?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica