Nieprzyjemny zapach z ust? To może być objaw obecności bakterii Helicobacter Pylori!

Zastanawiasz się co jest przyczyną nieświeżego oddechu? Czemu problem powraca nawet po dokładnej higienie jamy ustnej? Regularne szczotkowanie zębów, brak w diecie produktów, które mogłyby przyczynić się do problemu nieświeżego oddechu, a problem nadal Cię nie opuszcza? To heliotoza - utrzymywanie się nieświeżego zapachu z gardła i ust. Czasem jest objawem poważnych chorób. Przyczyną tego stanu może być zakażenie bakteryjne, bakterią zwaną Helicobacter pylori

brzydki zapach z ust przyczyny

Helicobacter pylori

Coraz więcej osób ma problemy z Helicobacter pylori. Zakażenie może powodować choroby żołądkowe i inne ogólnoustrojowe dolegliwości. W wyniku interakcji między bakterią, a człowiekiem zakażonym dochodzi do rozwoju różnych schorzeń (m.in. choroby wrzodowej czy przewlekłego zapalenia żołądka). Bakteria helicobacter pylori jest odporna na niesprzyjające środowisko jakie panuje w żołądku. Jednak głównie to jak przechodzimy zakażenie jest wynikiem naszych uwarunkowań genetycznych, środowiskowych i zjadliwości bakterii. Do zakażenia pałeczkami helicobacter pylori dochodzi przez kontakt usta- usta lub oralno- fekalną. Zarazić można się na wiele sposobów przez kontakt seksualny, niedomyte sztućce, oblizywanie po kimś jakiejś rzeczy, pocałunek. Najczęściej do zakażenia dochodzi w okresie dziecięcym.

Objawy i diagnostyka Helicobacter Pylori

Zakażenie helicobacter daje nie tylko objawy w nieprzyjemnym i brzydkim zapachu, ale również w obszarze układu pokarmowego, wydalniczego. Może objawiać się bólem brzucha, wzdęciami, wymiotami, biegunką czy zaparciami. Na skutek zakażenia może też pojawić się zgaga, niestrawność czy brak apetytu. Zakażone osoby skarżą się również na ogólne pogorszenie samopoczucia. Jeśli dokuczają Ci powyższe objawy warto skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednią diagnostykę. Diagnostyka może przebiegać wielotorowo np. przez test oddechowy, badanie antroposkopijne czy pobranie próbek kału. Jeśli szybko chciałbyś wiedzieć czy masz kontakt z bakterią możesz wykonać test i oznaczyć przeciwciała helicobacter pylori.

Leczenie nieprzyjemnego zapachu z ust i Helicobacter Pylori

Jeśli okaże się, że jesteśmy nosicielami helicobacter pylori należy rozpocząć leczenie. Leczenie odbywa się w sposób dwutorowy. Pierwszy z nich, tak jak w przypadku większości innych bakterii, to wprowadzenie antybiotykoterapii, drugi to wprowadzenie leków z grupy inhibitorów pompy proteinowej, która za zadanie ma zahamowanie nadmiernej wydzieliny soków żołądkowych. Leczenie w większości przypadków odbywa się w warunkach domowych. Pozbycie się nieświeżego oddechu będzie efektem prawidłowego wdrożenia leczenia. Podczas stosowania antybiotykoterapii ważne jest, by zadbać o odbudowę flory jelitowej, dlatego warto zaopatrzyć się w probiotyki, a z domowych sposobów włączyć do diety jogurty bogate w naturalne probiotyki i kiszonki.

 

 

No thoughts on “Nieprzyjemny zapach z ust? To może być objaw obecności bakterii Helicobacter Pylori!”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica