Trwały makijaż bez używania kosmetyków - makijaż permanentny

Każda kobieta pragnie co dzień wyglądać pięknie o każdej porze, nawet tuż po przebudzeniu. Jednak stosowanie dużej ilości kosmetyków każdego dnia i noszenie ich na skórze przez kilkanaście godzin może powodować problemy z cerą. Być może makijaż permanentny będzie idealnym rozwiązaniem dla tych kobiet, które nie chcą lub nie mają czasu stać przed lustrem i nakładać co najmniej kilka kosmetyków kolorowych na twarz, a jednocześnie chcą wyglądać pięknie.

makijaż permanentny

Makijaż trwały

Ten zabieg pozwala na uzyskanie trwałego makijażu, dzięki czemu łatwo i na długo możemy zamaskować niedoskonałości własnej urody. Jeśli zatem mamy jakieś przebarwienia czy blizny do ukrycia, to warto jest zdecydować się na ten zabieg. Niektórzy mogą mylić go z tatuażem, bo na dobrą sprawę wykonuje się go w bardzo podobny sposób. Jednak taki makijaż ma przede wszystkim uwydatnić, podkreślić nasze walory. Ma on wyglądać naturalnie, a jednocześnie zjawiskowo.

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust

Najczęściej panie wybierają makijaż ust - wyrównują kontur, powiększają je, nadają im mocniejszego koloru. Dzięki temu nie muszą one co rusz sięgać do torebki po szminkę, bowiem ten makijaż gwarantuje ładny odcień i równy obrys, jak po zastosowaniu kosmetyku. Dużo kobiet również wybiera makijaż permanentny brwi. Brwi bowiem są bolączką wielu z nas. Jedna narzeka, że ma za gęste, inna, że za rzadkie, jeszcze inna, że nierówne.

Ciężko jest samemu zadbać o brwi w taki sposób, by mieć je jak aktorki z ekranu telewizora. Zatem trwały makijaż brwi może okazać się bardzo pomocny. Wyrówna on brwi i nada im taki sam kształt oraz długość, zagęści i będzie idealny każdego dnia, bez konieczności jego codziennego poprawiania. To znacznie ułatwia życie, a docenią to najbardziej te panie, które są tak zabiegane, że brakuje im czasu na stanie przed lustrem i podkreślanie swojej urody zwykłym makijażem.

salon makijażu permanentnego

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Na to pytanie odpowie nam Marta Plawgo, która na co dzień wykonuje makijaż permanentny: "Na zabieg proszę zarezerwować ok. 3 godzin w przypadku pierwszej wizyty i 2 godziny w przypadku korekty, wykonywanej po niecałym miesiącu. Zabieg jest bardzo precyzyjny, dlatego powinien być przeprowadzany w spokojnej atmosferze, bez pośpiechu". Więcej informacji znajduje się na stronie Marta Plawgo - Makijaż Permanentny Szczecin.

Mikropigmentacja skóry

Mikropigmentacja skóry polega na tym, by za pomocą aparatu igłowego i odpowiednio dobranych pigmentów podkreślić urodę i poprawić jej niedoskonałości. Pigmenty dobierane są do skóry każdej kobiety osobno w taki sposób, aby były najbardziej do niej zbliżone, dzięki czemu efekt zabiegu wygląda jak najbardziej naturalnie.

makijaż permanentny oczu

Ciekawostką jest fakt, iż używane pigmenty nie wywołują żadnych alergii, a igły są jednorazowego użytku. W przypadku makijażu brwi zabieg ten jest w zasadzie bezbolesny, jeśli chodzi o oczy i usta, to zaleca się nałożenie kilka minut przed rozpoczęciem makijażu specjalnego kremu mającego działanie znieczulające. Po skończeniu wykonywania makijażu możemy oczekiwać kompresów łagodzących i kojących skórę. Zaleca się również po dwóch tygodniach zgłoszenie się w celach kontrolnych. W razie potrzeby dokonywana jest korekta, uzupełnienie.

Jak przedłużyć makijaż permanentny nawet do 5 lat?

Raz na rok powinno się również przychodzić na uzupełnienie barwnika, co sprawi, że ten makijaż będzie trwały na około 3 do 5 lat. Rozbieżność ta wynika z faktu, jak nasza skóra zaabsorbuje pigment. Aby mieć pewność profesjonalnego wykonania tego zabiegu warto jest wybrać taką kosmetyczkę, która ma doświadczenie, wiedzę i odpowiedni do tego sprzęt.

No thoughts on “Makijaż permanentny przydatne informacje. Co to jest makijaż permanentny?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica