Korekta powiek - najważniejsze informacje

Medycyna estetyczna pomaga uporać się z niedoskonałościami i upływającym czasem, który ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Szczególnie mocno jest to widoczne w okolicach oczu, ponieważ cienka skóra powiek traci swoją elastyczność, co powoduje opadanie powiek. Nie tylko nadaje to smutnego i zmęczonego wyglądu, ale może także wpływać na redukcję pola widzenia.

Kobieta przed zabiegiem na opadające powieki w Derm-Estetyka

Korekta powiek - dla kogo?

Zabieg jest dla osób, które chcą odmłodzić okolice oczu, jak również te, które mają problem estetyczny lub okulistyczny związany z opadaniem powiek. Na wielu stronach internetowych możemy znaleźć informacje na temat takiego zabiegu jak plastyka powiek, zamieszczane przez specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej, a między innymi przez Gabinet Derm-Estetyka z Gdynii. Zabieg na opadające powieki powinien być poprzedzony badaniami laboratoryjnymi, które zostaną zlecone podczas pierwszej konsultacji chirurgicznej, poprzedzającej zabieg.

Na czym polega plastyka opadających powiek?

Blefaroplastyka polega na usunięciu zbędnej skóry górnej powieki. Efektem jest więc odmłodnienie i pogodniejszy wyraz twarzy, młodsze i lepiej widoczne oczy oraz efekt liftingu w okolicy oczu. Plastyka opadających powiek daje często dodatkowy efekt w postaci wygładzenia zmarszczek na czole.

Jaki efekt daje zabieg na opadające powieki?

Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie wyglądu twarzy o ok. 10 lat, poprawia się także jej wyraz. Podczas zabiegu usuwa się nadmiar skóry i mięśnia okrężnego. Czasami również redukuje się pewną ilość uwypuklającego się tłuszczu oczodołowego. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Plastyka opadających powiek polega na nacięciu w zmarszczki naturalnej, następnie wycina się nadmiar skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia górną część powieki. Ranę zaszywa się bardzo cienką nitką tak, że blizna jest praktycznie niewidoczna. 

Szczęśliwa kobieta po wykonaiu zabiegu plastyki powiek w Derm-Estetyka w Gdyni

Okres rekonwalescencji po zabiegu korekty powiek

W celu ochrony przed infekcją na ranę zakłada się opatrunek. W pierwszych dniach mogą się pojawić obrzęki powiek oraz zasinienie w okolicy powiek dolnych. W pierwszej dobie po zabiegu można czytać książki, oglądać telewizję i pracować na komputerze, ale w ograniczonym zakresie, co jest związane ze zmęczeniem. Do pełnej aktywności powraca się po ok. 10 dniach. Wskazane jest używanie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni. Pacjenci używający soczewek kontaktowych mogą je założyć po zdjęciu szwów już między 5 a 7 dniem. Przez okres trzech tygodni od zabiegu należy wstrzymać się od intensywnych ćwiczeń i prac fizycznych oraz spożywania alkoholu. Należy także zrezygnować z sauny i solarium.

Czy plastyka opadających powiek jest bezpieczna?

Korekta powiek górnych jest powszechnie uważana za bezpieczny zabieg. Ewentualne komplikacje zdarzają się niezwykle rzadko, a najczęściej dotyczą jedynie stopnia estetyki blizny. Po zabiegu może pojawić się obrzęk powiek oraz podrażnienie spojówek, które mija po około dwóch tygodniach. Przeciwwskazania do zabiegu obejmują m.in. nieuregulowaną cukrzycę, nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedokrwistość, ropne stany zapalne, nowotwory, nieleczone choroby tarczycy, ciążę, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

One thought on “Korekta powiek - najważniejsze informacje”

  1. wtorek, 02 luty 2021 13:23

    Całe życie borykałam się z problemem opadających powiek, które niszczyły mi każdy makijaż i sprawiały, że wyglądałam smutno i poważnie. Problem pogłębiał się z wiekiem, kiedy skóra zaczęła opadać. W końcu zdecydowałam się na zabieg korekty powiek i była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu - zdecydowanie poprawił się mój wygląd, czuje się o wiele bardziej komfortowo, a przede wszystkim wyglądam znacznie młodziej. Sam zabieg był bezbolesny, a rekonwalescencja również nie była bardzo uciążliwa. Gdybym wiedziała, jak bardzo poprawi moje samopoczucie, zdecydowałabym się dużo wcześniej.

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica