Korekta odstających uszu - gdzie najlepiej ją wykonać?

Chirurgia plastyczna, w tym również korekcja uszu, jest wybawieniem dla wszystkich, którzy od wielu lat zmagają się z różnego rodzaju kompleksami. To, jak postrzegamy siebie, zależy m.in. od cech charakteru. Dla jednych bowiem duże, odstające uszy będą wyłącznie cechą charakterystyczną, dla innych powodem do wstydu, utrudniającym kontakty towarzyskie. Na szczęście dzisiaj można pozbyć się tego problemu szybko i bezpiecznie. Czym jest otoplastyka i kto może przeprowadzić zabieg?

Chirurgiczna korekcja uszu

Problemy z wyglądem uszu to bardzo rozległy temat. Niektórzy zmagają się bowiem z niewielką dysproporcją czy wadami płatów skóry, inni natomiast z zanikiem lub brakiem małżowiny lub jej zapadnięciem. Dlatego też indywidualna konsultacja z lekarzem pozwala stwierdzić czy potrzebna będzie operacja, czy też wystarczy zabieg. Problemy z wyglądem uszu, m.in. z odstającymi małżowinami, są często powodem kompleksów zwłaszcza u młodych ludzi. Nic dziwnego, bo rówieśnicy potrafią być bezlitośni dla wszelkich defektów urody, która pełni wyjątkowo ważną rolę w życiu dorastających nastolatków. Chirurgiczna korekta uszu w Gdańsku pozwala rozwiązać problemy, leżące u podłoża kompleksów, obniżających jakość życia.

Wzrost popularności otoplastyki

Kształt uszu określa atrakcyjność danej osoby. Te, które cechują się małymi i proporcjonalnymi uszami są z reguły odbierane jako znacznie bardziej atrakcyjne niż osoby z odstającymi, zbyt dużymi czy nieproporcjonalnymi względem siebie małżowinami. Dlatego też otoplastyka zyskuje coraz większą popularność. Małżowiny można bowiem modelować, nadając im pożądany kształt. Najczęściej pacjenci gabinetów chirurgii estetycznej poddają się zabiegowi korekcji odstających uszu. Możliwa jest jedna również korekcja położenia, kształtu i rozmiaru małżowiny. Znacznie bardziej skomplikowane zabiegi dotyczą korekty zapadniętych małżowin czy też jej ubytków. Jak widać, otoplastyka niesie ze sobą wielkie możliwości. Niestety, posiada ona też wady. Największą z nich jest koszt, który waha się w granicach od 3 do 6 tys. zł.

Gdzie najlepiej wykonać korekcję uszu?

Korekcją uszu mogą zajmować się wyłącznie chirurdzy plastyczni. Zabiegi związane z otoplastyką odbywają się w prywatnych klinkach lub też na oddziałach chirurgii plastycznej. W Trójmieście pacjenci decydują się na usługi, które oferuje Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, zlokalizowana na Armii Krajowej 38-42, 81-366 (Tel: 500 430 484). Czas trwania zabiegu lub operacji wynosi na ogół około 1 godziny, choć sama korekcja może trwać nawet 30 minut. W przypadku bardziej skomplikowanych operacji, pacjent zostaje w placówce przez kilka dni. Po szybkich zabiegach można wrócić do domu już po kilku godzinach, co zależne jest m.in. od rodzaju znieczulenia. Wszelkie wątpliwości rozwiać można, kontaktując się z kliniką Derm-Estetyka pod numerem telefonu 500 430 484 lub też przez formularz kontaktowy, umieszczony na stronie placówki.

 

 

No thoughts on “Korekta odstających uszu - gdzie najlepiej ją wykonać?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica