Jakie są zalety wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego?

Niezależnie od wieku, każdy z nas narażony jest na różnego rodzaju kontuzje. Niezbędnym w tego rodzaju sytuacjach, jest sprzęt rehabilitacyjny, które odpowiednio dopasowany do specyfiki urazu, potrafi wpłynąć na jakość i czas rehabilitacji. Jednakże, jego cena jest niestety często dla wielu zbyt wysoka, przez co nie każdy ma możliwość zdecydowania się na tego rodzaju pomoc. Nowy sprzęt rehabilitacyjny jest uzależniony of funkcjonalności i zastosowania technicznego, natomiast trzeba mieć na uwadze to, że jest to koszt w wysokości od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdarzają się również przypadki, gdzie zakup nowego sprzętu medycznego jest po prostu nieopłacalny, z uwagi na krótkoterminowy charakter rehabilitacji. W takiej sytuacji, warto się zwrócić do wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. 

Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Wiele nieprzyjemnych zdarzeń może zdarzyć się każdej osobie niezależnie od stylu życia czy wieku. Mianowicie mowa tu o urazach ciężkich oraz lekkich, chorobach i kontuzjach. Kiedy zaistnieje taka sytuacja, wówczas potrzebny będzie sprzęt rehabilitacyjny odpowiednio dobrany do naszych potrzeb, aby rehabilitacja nie poszła na marne. Z pomocą w tego rodzaju sytuacji, przychodzi sklep medyczny patronus-med.pl, znajdujący się na ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach (tel: 797 544 290), który oferfuje wynajem takiego sprzętu za cenę, która jest dla sporej części pacjentów zdecydowanie bardziej korzystna. 

Jakie są zalety?

Podczas zakupu nowego sprzętu medycznego musimy mierzyć się z poważnym wkładem finansowym oraz z dylematem, jaki sprzęt będzie odpowiedni i czy znajdziemy w nim potrzebne funkcje? Jest to naprawdę ważny aspekt, ponieważ nieodpowiedni sprzęt może spowodować opóźnienie się rehabilitacji, zamiast ją przyśpieszyć. Jednakże z drugiej strony zakup sprzętu ze wszystkimi udogodnieniami i funkcjonalnościami może okazać się niepotrzebny i w tej sytuacji jedynie wydamy niepotrzebnie pieniądze. Jeżeli chodzi o wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, to sprzęt otrzymamy natychmiastowo na określony czas minimalny, który wynosi 1 miesiąc. Jest to bardzo ważne, gdyż im szybciej rehabilitacja zostanie rozpoczęta, tym zwiększy się jej skuteczność. W sytuacji, kiedy po upływie pewnego czasu stwierdzimy, iż potrzebujemy mniej zaawansowanego technicznie sprzętu, wówczas podpisujemy umowę na inny sprzęt mniej funkcjonalny, ale również i tańszy. Po ukończonej rehabilitacji wystarczy zwrócić sprzęt w to samo miejsce (np. PATRONUS - wypożyczalnia sprzętu medycznego) i nie musimy się martwić co z nim dalej zrobić. Następną zaletą takich wypożyczalni jest fakt, iż nie ma potrzeby, aby martwić się montażem i serwisem danego sprzętu. Zakupienie nowego egzemplarzu wiąże się z poświęceniem czasu na jego złożenie. Warto podkreślić, że kiedy źle go zmontujemy, może się to odbić na bezpieczeństwie a w najgorszym przypadku na zdrowiu osoby rehabilitowanej. Jeżeli dojdzie do uszkodzeń, wtedy będzie trzeba zawieźć go do serwisu. Sytuacja ma się kompletnie inaczej w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, gdyż to wyspecjalizowani pracownicy złożą sprzęt rehabilitacyjny, a nawet dostarczą go nam do domu. Natomiast, gdy dojdzie do uszkodzeń nie z naszej winy to serwis zostanie wykonany w cenie wynajmu

Jaki sprzęt można wypożyczyć?

W wypożyczalniach znajdziemy wiele sprzętu do wypożyczenia m.in.:

  • łóżko rehabilitacyjne,
  • wózek inwalidzki,
  • szyny podjazdowe,
  • koncentrator tlenu,
  • chodzik oraz balkonik.

No thoughts on “Jakie są zalety wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica