Jak rozwiązać problem opadającej powieki?

W budowie ludzkiego ciała znajdują się duże ograny i mniejsze organy. Znajdują się duże części ciała i male lub całkiem malutkie. Jednak o żadnym z nich nie można powiedzieć, że jest niepotrzebne. W budowie ludzkiego ciała wszystko jest potrzebne, nawet taka mała część, jak powieki.

Skąd problem opadsających powiek?

Powieka jest to umięśniony fałd skórny, który okrywa i chroni oko. W powiece górnej znajduje się ścięgno mięśnia dźwigacza, które jest odpowiedzialne za jej ruchy. Powieki są ważne, gdyż odpowiadają za ochronę gałki ocznej przed ewentualnymi urazami. Powieki regulują też dopływ światła do oka. Oraz rozprowadzają na powierzchnię gałki ocznej ciecz łzową. Zdrowe powieki są ważne dla każdego, lecz dla kobiet jeszcze bardziej niż dla mężczyzn, bo są przez nie malowane. I nawet gdy opadające powieki nie przeszkadzają, to dla kobiet są powodem do zmartwień, gdyż nie widać na nich położonego makijażu. A niestety dziś problemem wielu osób są opadające powieki. Dlatego też wystraczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu: plastyka powiek w Gdyni, aby znaleźć klinikę jak Derm Estetyka skutecznie pomagającą rozwiązać dyskomfrot opadającyh powiek.

Zabieg chirugiczny

Jedną z możliwości, która zapobiega opadającym powiekom jest zabieg wykonywany przez chirurga plastycznego, lecz wiele pań, gdy nie ma konieczności wolałaby poczekać z zabiegiem. Kobiety poszukują więc informacji dotyczących ćwiczeń na wzmocnienie powiek. Jednak nie zawsze ćwiczenia powiek dają takie efekty, jakie są oczekiwane przez panie. Dlatego dla wielu z niuch zabiegi medycyny estetycznej będą jedynym rozwiązaniem. Oczywiście są też takie przypadki, że powieka opada całkowicie i wtedy taki zabieg jest absolutną koniecznością. Opadanie powiek nie zawsze musi mieć podłoże chorobowe. Powodem może być na przykład zmęczenie, zła dieta, stres, niewystarczająca ilość snu lub pozostawiony na noc na powiekach makijaż. Zawsze jednak lepiej, gdy przyczynę wykryje lekarz.

 

Czym jest plastyka powiek?

Leczenie powieki zależy od tego, czy u pacjenta zachowana jest czynność mięśnia dźwigacza powieki. Jak i to, czy jest to pierwszy zabieg, czy któryś z kolei. Leczenie opadnięcia powieki odbywa się poprzez zabieg chirurgiczny. Zabieg polega na podwieszeniu powieki na paśmie powięzi skroniowej, łącząc tarczkę wytworzonym pasmem powięziowym z włóknami mięśnia czołowo-potylicznego. Zabieg taki może przywrócić pełne zdrowie powiekom. Jednak u niektórych pacjentów uzyskiwana jest tylko częściowa poprawa. Sukces zabiegu w dużym stopniu zależy od doświadczenia chirurga medycyny estetycznej. Opadanie powieki dotyczy wyłącznie powieki górnej.

Doliglowści opadającyc powiek

Stopniowo zmniejsza się wysokość szpary powiekowej po stronie chorej. U osób posiadających opuchnięte powieki mogą one nawet przysłaniać źrenicę. Opadanie powieki może być dolegliwością nabytą, lecz może być również dolegliwością wrodzoną. W większości przypadków wrodzone opadnięcie powieki wynika z nieprawidłowego rozwoju mięśnia dźwigacza powieki. Natomiast najczęstszą przyczyną nabytą są zmiany inwolucyjne rozcięgna lub zerwanie jego przyczepu. Może to mieć związek z noszeniem twardych soczewek lub nawykiem tarcia oka.

No thoughts on “Jak rozwiązać problem opadającej powieki?”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica