Endnoskop i myjnie endoskopowe

Zastosowanie myjni endoskopowej jest bardzo ważnym urządzeniem w szpitalu, dezynfekuje ona endoskopy. Zapoznajmy się najpierw z pojęciem "endoskopia". Czasami z powodu choroby, bądź podejrzenia jakiejś dolegliwości chorobowej trzeba przeprowadzić badanie, które pokaże nam co kryje się w organizmie człowieka. Od kilkunastu lat nie musimy już robić operacji, aby zobaczyć czy dzieje się coś złego.

Postęp technologiczny w medycynie

Z biegiem czasu rozwija się wszystko, a już szczególnie rozwija się medycyna, idzie ona wciąż do przodu. Endoskopia pozwala nam na zajrzenie do środka organizmu człowieka bez konieczności przeprowadzania operacji, która zawsze niesie za sobą większe ryzyko powikłań. Endoskopia jest też mniej bolesna, a przez to i bardziej powszechna. Dlatego też co raz częściej potrzebna jest myjnia endoskopowa, która pozwala utrzymać urzędzenie w czystości. O sterylność takich urzedzeń dba min. Myjnia Endoskopowa - Serwis i Naprawa Endoskopów wykorzytsując najnowoczesniejsze urzadzenie endo clean 1000.

Endoskopia

Badanie endoskopwe nie ma większych skutków ubocznych, chociaż samo badanie może przynieść nam lekki dyskomfort. Do badania jednak najczęściej zostajemy znieczuleni ale nie ogólnie tylko miejscowo - co jest bezpieczniejsze dla pacjentów. A więc endoskopia jest to ogólna nazwa na zabiegi medyczne, które wykonuje się w medycynie jak i weterynarii. Cały zabieg polega na włożeniu w otwór - przeważnie naturalny (usta, odbyt) człowieka endoskopu - czyli rurki, która na końcu ma zainstalowaną kamerkę. Dzięki temu możemy badać organizm od środka.

Czemu służy endoskop?

Niekiedy dzięki temu zabiegowi można usunąć z organizmu człowieka jakieś ciała obce, można również pobierać wycinki do dalszych badań. Endoskop ma szerokie zastosowanie i pomaga w diagnostyce choroby pacjenta. Każdy chyba słyszał o kolanoskopii lub gastroskopii? To właśnie endoskop umożliwia nam wejście i zobaczenie ciała czy danego narządu od środka. Po wykonaniu zabiegu każdy przyrząd trzeba nie tylko umyć - ale zdezynfekować. Dlatego powstały myjnie endoskopowe - specjalnie dla tego urządzenia. Do czego służy myjnia endoskopowa ? Do dezynfekcji endoskopu. Myjnia endoskopowa posiada wiele różnych funkcji, właściwości.

Myjnie endoskopowe

W nowoczesnych myjniach mamy możliwość używania płynu dezynfekującego więcej niż raz co jest mniejszym kosztem eksploatacyjnym. Na panelu zamontowanym na maszynie mamy wyświetlane poszczególne fazy (w 2 językach), w których znajduje się urządzenie. Myjnia posiada regulowany przez nas czas mycia, czas dezynfekcji oraz możemy ustawić, ile czasu poszczególne płyny mają działać. Zastosowanie myjni endoskopowej zapewnia bezpieczne i w pełni dokładne mycie i dezynfekcje urządzeń w celu uniknięcia zakażeń, przenoszenia chorób, bakterii i wirusów. Pojemność zbiornika jest duża więc ich wymiana nie powinna sprawiać nam większych trudności. Regulacja temperatury również jest dodatkowym atutem przemawiającym za myjnią. Ponadto wmontowana drukarka dokumentuje cały przebieg dezynfekcji.             

No thoughts on “ Endnoskop i myjnie endoskopowe”

Zostaw komentarz

In reply to Some User

© Venomedica